Logo

BRETANIA TAJEMNICZA
W krainie Celtów i templariuszy

Ewa Houée
Książka uhonorowana Nagrodą im. St. Szwarc-Bronikowskiego
na Festiwalu Mediatravel, Łodź 2012


Książki


Czasopisma


Oładki


Klienci


Linki


Powrót

W moim wypadku, była to rzeczywiście miłość od pierwszego wejrzenia. I choć nie wiedziałam wówczas prawie nic o Bretanii, nagle, kiedy stałam na brzegu urwistego klifu i patrzyłam przed siebie na daleką linię horyzontu, przeleciała mi przez głowę myśl, że właśnie tutaj chciałabym żyć.... Było to uczucie tak silne i zaskakujące, że doskonale je pamiętam jeszcze dziś. Podobna myśl wydawała mi się wówczas zupełnie absurdalna, bo przecież nigdy nie pragnęłam opuścić Polski. Czyżby wystarczyło zatem to niezwykłe piękno ujrzanych przeze mnie po raz pierwszy pejzaży, aby nasunęła mi się podobna myśl? Czy może jest w tej ziemi rzeczywiście coś takiego, co przyciąga jak magnes? Jeszcze przez kilka następnych lat nie wiedziałam, że kiedyś naprawdę tak się stanie, iż będę mogła nie tylko żyć w Bretanii, ale dane mi będzie poznać bliżej całe bogactwo i czar tej ziemi.
(Fragment wstępu)


Od pierwszych stron książka Ewy Houée frapuje, odkrywając przed czytelnikami tajemnice sprzed wieków. Poznajemy legendy i wydarzenia historyczne, rozgrywające się pośród dzikiej przyrody: groźnego oceanu, wyjącego wichru, mrocznych lasów. Bretania jest obecnie częścią Francji, ale nadal zachowuje pewną odrębność. Dzięki pięknej i doskonale napisanej książce Ewy Houée mamy wyjątkową szansę poznać to wszystko, co właściwie umyka potocznemu oglądowi, a co jest ważne dla istoty tej tajemniczej krainy.

Książka doskonale nadaje się na niebanalny prezent. Jej dodatkowy walor stanowią najaktualniejsze informacje praktyczne, ułatwiające samodzielne odkrywanie krainy Celtów i templariuszy.

Ewa Houée (polonistka i tłumaczka) jest już od 30 lat związana z Bretanią, gdzie mieszka wraz ze swoim mężem – Yvesem. Ta magiczna i piękna kraina zafascynowała ją bez reszty, a niniejsza książka nie jest jej pierwszą publikacją dotyczącą tej ziemi. Będąc pracownikiem Wydziału Współpracy Międzynarodowej Rady Generalnej Departamentu Côtes d’Armor, opracowała wersję polską książki Aigle et hermine, Pologne Bretagne. Orzeł i gronostaj, Polska-Bretania, Historia pewnej pasji, wydaną we Francji w 1993 roku. Jest też autorką i tłumaczką innych publikacji, w tym autobiografii Bez prawa powrotu.


Okładka

Ewa Houée, Bretania tajemnicza. W krainie Celtów i templariuszy. „Lena”, Wrocław 2012. 224 s., liczne kolorowe ilustracje, bibliografia, informacje praktyczne, format A5 (21x14,8 cm), oprawa miękka ze skrzydełkami,
ISBN 978-83-930857-7-4
Cena detaliczna: 38,00 zł (wraz z kosztami wysyłki – w Polsce)

Zamówienia można składać:
tel. 603 96 46 39
e-mail: info@wydawnictwo-lena.pl

Słowa kluczowe: Francja, Bretania, kultura, Celtowie, król Artur, templariusze, szuani, legendy, historia, religia, święci, menhiry, Sienkiewicz, CuriePrzykładowa rozkładówkaPoradnik dla autorów                                                         Napisz maila
 

 

Wydawnictwo „Lena”

ul. Pasteura 15a-20

50-367 Wrocław

tel. 603 96 46 39

konto: Santander,
Nr 43 1090 2473 0000 0001 1316 9296

e-mail: info@wydawnictwo-lena.pl

NIP 898-103-02-80

Regon 930760975